Ruszył nabór projektów w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027

Logo programu Interreg Region Morza Bałtyckiego

Organizacje publiczne oraz prywatne z całej Polski mogą składać swoje wnioski projektowe w dniach od 17 stycznia do 21 czerwca 2024 r.

Trzeci nabór na projekty główne jest otwarty wyłącznie w 1. i 3. priorytecie.

  • Priorytet 1 Innowacyjne społeczeństwa
  • Priorytet 3 Społeczeństwa neutralne dla klimatu

Partnerzy z państw członkowskich UE są uprawnieni do otrzymania do 80% dofinansowania z EFRR. Norwescy partnerzy otrzymają do 50% dofinansowania z funduszy norweskich. Partnerzy projektu muszą wnieść wkład własny, aby otrzymać dofinansowanie z Programu.

Obszar objęty Programem obejmuje dziewięć krajów. Jest to osiem państw członkowskich UE (Dania, Estonia, Finlandia, część Niemiec, Łotwa, Litwa, Polska, Szwecja) oraz jeden spoza UE (część Norwegii).

Zainteresowani zostali zaproszeni do udziału w krajowym seminarium informacyjnym, które odbędzie się 8 lutego br. w formule online. Podczas spotkania, przedstawiciele Wspólnego Sekretariatu przybliżą zakres tematyczny naboru i przedstawią szczegóły dotyczące przygotowania wniosku oraz budżetu projektu. Uczestnicy webinaru dowiedzą się z jakich narzędzi warto skorzystać oraz gdzie szukać pomocy podczas przygotowywania wniosku.

Rejestracja na webinar jest dostępna w linku znajdującym się poniżej:

REJESTRACJA NA SEMINARIUM

Ogłoszenie o naborze oraz szczegóły znajdują się na oficjalnej stronie programu.

3Nabor_IBSR.png

Powrót na początek strony