O wsparciu innowacji na Forum Biznesowym Pogranicza

Technologie, inflacja, zarobki oraz strategie na innowacyjny biznes były głównymi tematami VII Forum Biznesowe Pogranicza, które odbyło się w dniach 16-17 listopada br. w Suwałkach.

Przedstawiciele biznesu, samorządów, finansów i nauki dyskutowali nad wyzwaniami w biznesie i samorządzie. Organizatorami byli Park Naukowo-Technologiczny oraz Miasto Suwałki przy wsparciu Województwa Podlaskiego. Wydarzenie było okazją do poszerzenia przez uczestników swojej wiedzy oraz wymiany doświadczeń.

„Kiedy zarobki Polaków osiągną średnią strefy euro?” - na to pytanie próbowała odpowiedzieć prof. dr hab. Joanna Tyrowicz – Ekonomistka i wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego oraz Członkini Rady Polityki Pieniężnej.

W programie Forum znalazł się również wykład dr. Macieja Kaweckiego - popularyzatora technologicznego i dziennikarza naukowego powołanego przez Komisję Europejską na funkcję Cyfrowego Ambasadora UE na temat wpływu sztucznej inteligencji na współczesną gospodarkę.

Specjaliści dyskutowali również o pomysłach i strategii na innowacyjny biznes oraz o tworzeniu Start-upu z potencjałem.

Drugiego dnia dyskutowano m.in. o Smart City - nowych sposobach na osiągnięcie efektywności energetycznej miasta i gminy, a także o kompetencjach przyszłości w społeczeństwie, biznesie i edukacji.

Jednym z  prelegentów była Emilia Malinowska – Dyrektor Departamentu Innowacji i Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego, która przedstawiła możliwości wsparcia innowacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027.

Powrót na początek strony