Zrównoważony rozwój w gminie Sokoły

Organizacja Podlaskiej Strefy Zrównoważonego Rozwoju na terenie gminy Sokoły oraz perspektywy jej rozwoju były tematem spotkania, które odbyło się we wtorek, 5 listopada 2019 roku, w Urzędzie Gminy Sokoły.

W spotkaniu uczestniczyli: prof. Josu Takala z Uniwersytetu Vaasa w Finlandii, prof. Jarosław Gołębiewski, dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów SGGW w Warszawie, przedstawiciele Współczesnych Technologii Inwestycyjnych Sp. z o.o. z Warszawy, Justyna Frankowska z Fundacji im. Stefanii Karpowicz, Ryszard Markowski z PPHU, Sławomir Krassowski z Energy Island, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego – Joanna Sarosiek, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Wiesław Kamieński, z-ca dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz gospodarz spotkania – Józef Zajkowski, wójt Gminy Sokoły

Uczestnicy dyskutowali na temat: dostaw biogazu z Finlandii i wykorzystania go w rolnictwie, produkcji energii elektrycznej z biogazu, segregacji bioodpadów, możliwości finansowania projektów samorządowych z regionalnych programów infrastrukturalnych. Tematem spotkania była również współpraca w zakresie badań i rozwoju, transferu wiedzy oraz technologii.

Dodana: 8 listopad 2019 12:26

Zmodyfikowana: 8 listopad 2019 12:26