Nowa wersja Bazy konkurencyjności już w sierpniu

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej kończy prace nad nową wersją Bazy konkurencyjności. Aplikacja zostanie uruchomiona w sierpniu tego roku. Natomiast już od 24 lipca będzie dostępna wersja szkoleniowa nowej Bazy, na której będą Państwo mogli ćwiczyć m.in. zakładanie konta i dodawanie ogłoszeń.

Oprócz wersji szkoleniowej, Ministerstwo udostępni również instrukcje dla użytkowników w różnych formach, m.in. w wersji multimedialnej. Dzięki temu będą Państwo mogli zapoznać się z najważniejszymi funkcjonalnościami jeszcze przed startem oficjalnej wersji systemu. Co ważne, w momencie uruchomienia nowej Bazy w sierpniu, zostanie zablokowana możliwość dodawania nowych ogłoszeń w obecnie funkcjonującej wersji Bazy. Oczywiście, nadal będzie można odczytywać i edytować ogłoszenia, które zostały opublikowane wcześniej.

Nowa wersja Bazy konkurencyjności będzie służyć do zamieszczania ogłoszeń o zamówieniach zarówno w tej, jak i przyszłej perspektywie finansowej. Aplikacja będzie nie tylko bardziej wydajna, ale pozwoli też na usunięcie problemów, które występowały do tej pory, np. kłopotliwego zakładania konta użytkownika. Nowa Baza umożliwi również składanie ofert bezpośrednio przez system, jeśli tylko zamawiający zechce skorzystać z tej możliwości.

Przypominamy, że Baza konkurencyjności to internetowa baza ofert zawierająca ogłoszenia beneficjentów, korzystających z Funduszy Europejskich. Wbudowana wyszukiwarka pozwala w szybki i łatwy sposób odnaleźć zapytania ofertowe. A beneficjenci mają obowiązek z niej korzystać, jeśli obowiązuje ich tzw. zasada konkurencyjności (stąd nazwa bazy). Taki obowiązek dotyczy wszystkich zamówień, których szacunkowa wartość przekracza 50 tys. zł. netto. Więcej o zasadzie konkurencyjności przeczytacie Państwo na stronie Regionalnego Programu Opercayjnego.

Dokładna data uruchomienia oficjalnej wersji Bazy zostanie podana w komunikacie na stronie bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/. Zapraszamy do śledzenia komunikatów i skorzystania z wersji szkoleniowej aplikacji.

Dodana: 15 lipiec 2020 13:47

Zmodyfikowana: 28 wrzesień 2020 12:10