Drugi nabór wniosków Interreg Europa 2021-2027 - siedem narzędzi dla beneficjentów

Drugi nabór wniosków Interreg Europa odbędzie się w terminie 15 marca - 9 czerwca 2023 roku, bez ograniczeń tematycznych. Wspólny Sekretariat zaprasza do korzystania z narzędzi pomocnych w opracowaniu wniosku wpisującego się w założenia programu Interreg Europa.

Poniżej przedstawiamy ofertę Wspólnego Sekretariatu programu dostępną w języku angielskim (roboczym języku programu i projektów).

 1. Krótkie filmy o programie, projektach i platformie learningowej Interreg Europa (platforma oferuje bezpłatne wsparcie eksperckie m.in. dla samorządów lokalnych i regionalnych)
 2. Nagrania z sesji tematycznych – cele polityki w kontekście programu:
  - Bardziej konkurencyjna i inteligentna Europa
  - Bardziej przyjazna dla środowiska niskoemisyjna Europa
  - Lepiej połączona Europa; Europa bliżej obywateli; Lepsze zarządzanie
  - Europa o silniejszym wymiarze społecznym
 3. Baza pomysłów na projekty z możliwością przedstawienia własnej oferty współpracy
 4. Możliwość utworzenia profilu na potrzeby poszukiwania partnerów projektowych oraz wskazówki, jak go uatrakcyjnić
 5. Krótki kwestionariusz online, który odpowie na pytanie „czy program Interreg Europa jest dla mnie?” - Your project’s relevance
 6. Pakiet aplikacyjny do drugiego naboru wniosków (w skład pakietu wchodzą warunki drugiego naboru wniosków, podręcznik programu, wzór formularza wniosku o dofinansowanie, wzór deklaracji, wzory umowy o dofinansowanie oraz partnerstwa) będzie dostępny na Portalu Interreg Europa na początku 2023 roku. Do czasu publikacji nowego można posiłkować się pakietem do pierwszego naboru wniosków.
  Polskie wersje językowe warunków pierwszego naboru, podręcznika programu z lutego 2022 r. oraz wzory obu umów są dostępne w serwisie Interreg Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
 7. Otwarcie drugiego naboru wniosków 15 marca 2023 r. w Sztokholmie podczas wydarzenia Europe, let’s cooperate! W trakcie spotkania będzie można m.in. prezentować pomysły na projekty oraz nawiązywać kontakty z instytucjami zainteresowanymi współpracą, odbędą się także konsultacje indywidualne z ekspertami ze Wspólnego Sekretariatu. Otwarcie rejestracji nastąpi w styczniu.

Dostęp do informacji o programie Interreg Europa 2021-2027 w języku polskim zapewnia Krajowy Punkt Kontaktowy Interreg Europa, który jest ulokowany w Departamencie Współpracy Terytorialnej Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (IE@mfipr.gov.pl, tel. 22 273 81 76).

W pierwszej połowie 2023 roku Punkt zorganizuje wydarzenia na temat drugiego naboru wniosków dla polskich beneficjentów.

Źródło: www.ewt.gov.pl

Powrót na początek strony