Dotacje dla firm na obszarach chronionych. Przyjdź na szkolenie

Chcesz startować w konkursie? Nie wiesz, jak wypełnić wniosek? Zgłoś się na bezpłatne szkolenia na temat tego naboru: 26 maja w Białymstoku, 29 maja w Hajnówce i 31 maja w Łapach.

Nie warto zwlekać. Konkurs (działanie 1.5) rusza już 29 maja i trwa do 30 czerwca. Jest skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, działających w gminach, których rozwój uwarunkowany jest siecią Natura 2000. Chodzi tu o gminy wiejskie i miejsko-wiejskie, w których udział powierzchni obszarów Natura 2000 jest wyższy od średniej unijnej (18,12 proc.)

Szansę na otrzymanie dotacji mają projekty, które zakładają realizację nowej inwestycji, związanej np. z założeniem nowego zakładu, zróżnicowaniem produkcji poprzez wprowadzenie nowych produktów, zmianą dotychczasowego procesu produkcyjnego.

Projekty powinny też przyczynić się do stworzenia nowych miejsc pracy. Budżet konkursu to 20 mln zł.

Szkolenie organizuje Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich wspólnie z Biurem Innowacyjności Przedsiębiorstw Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego (odpowiedzialnym za ten konkurs).

Szczegółowe informacje oraz rejestracja elektroniczna na stronie www.rpo.wrotapodlasia.pl (zakładka: weź udział w szkoleniach i konferencjach).

 

Dodana: 19 maj 2017 11:57

Zmodyfikowana: 26 marzec 2019 13:50