100 mln złotych na Centra Wsparcia Badań Klinicznych

Agencja Badań Medycznych ogłosiła konkurs na utworzenie i rozwój Centrów Wsparcia Badań Klinicznych. Nabór wniosków trwa do 30 lipca 2020 roku

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi 100 mln złotych. Jeden projekt może uzyskać dotację maksymalnie w wysokości 12 mln zł.

W naborze może wziąć udział:

  • instytut badawczy uczestniczący w systemie ochrony zdrowia,
  • publiczna uczelnia wyższa uprawniona do prowadzenia kształcenia na kierunku lekarskim,
  • podmiot leczniczy posiadający kontrakt z Odziałem Wojewódzkim NFZ oraz utworzony przez ministra lub centralny organ administracji rządowej lub samorząd województwa.

Inicjatywa ma na celu zwiększenie liczby zarówno badań klinicznych, jak i ich uczestników w Polsce, a także wykorzystanie potencjału sektora badań klinicznych dla zwiększenia konkurencyjności krajowej gospodarki.

– Stworzenie Centrów Wsparcia Badań Klinicznych jest realizacją ubiegłorocznych obietnic i przyczyni się do poprawy atrakcyjności rynku badań klinicznych w Polsce, a co najważniejsze do wzrostu dostępności do badań dla pacjentów, poprawy ich standardu i bezpieczeństwa – podkreśla p.o. prezesa ABM dr n. med. Radosław Sierpiński

Nowe centra przyczynią się  rozwoju  nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz do wzrostu innowacyjności polskiej medycyny.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu, należy kierować pod adres mailowy: cwbk@abm.gov.pl

Szczegóły dotyczące konkursu

Webinarium na temat konkursu:

Agencja Badań Medycznych zaprasza do udziału w webinarium informacyjnym na temat założeń konkursu oraz przygotowania i składania wniosków. Webinarium odbędzie się 19 maja 2020 roku, o godz. 11.

Informacje dotyczące zapisów

Dodana: 12 maj 2020 14:40

Zmodyfikowana: 28 wrzesień 2020 12:09