Znamy zwycięzców konkursu Mój Pomysł, Mój Biznes!

Maciej Kopczyński, Marek Antoniuk i Łukasz Balukin utworzyli najlepszy biznesplan. W nagrodę zdobyli 50 tys. zł na założenie firmy Phobos.

Finałowa gala konkursu Mój Pomysł, Mój Biznes odbyła się w czwartek (12 czerwca) na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej w Kleosinie. Konkurs miał wyłonić najbardziej kreatywne pomysły na biznes, które mają szansę realizacji w naszym województwie. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do organizatorów wpłynęły aż 132 biznesplany.

Zwycięski zespół, który tworzą Maciej Kopczyński, Marek Antoniuk i Łukasz Balukin, odebrał z rąk wicemarszałka Mirosława Baszko 50 tys. zł ufundowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. – Pokazaliście, że w naszym regionie też można się rozwijać. Tym bardziej życzę wam sukcesu w rozwijaniu waszych pomysłów i marzeń – powiedział. Oprócz głównej nagrody trio otrzymało również dwa komputery w ramach nagród specjalnych –  jeden od rektora Politechniki Białostockiej za najciekawszy projekt, a drugi od firmy AC SA za innowacyjność. Poza tym firma AC podpisała ze zwycięzcami list intencyjny o przyszłej współpracy, tym samym stała się ich "Aniołem Biznesu".  – Dziękujemy za wszystkie wyróżnienia i obiecujemy, że pomnożymy dane nam pieniądze w najbliższym czasie – zapewnili młodzi biznesmeni. Ich firma Phobos będzie zajmowała się tworzeniem wirtualnego świata dla osób z fobiami. Tym samym wspomoże pracę psychoterapeutów. Dzięki specjalnym okularom, pacjent trafi do alternatywnej rzeczywistości, w której będzie miał możliwość oswojenia się z czynnikami powodującymi jego strach.

Pozostali finaliści również zostali nagrodzeni. Dodatkowo firma Promotech nagrodziła Magdalenę Pietruk i Ewelinę Wyszkowską (Etnodesign Podlasia Rękodzieło) za osobowość. Nagrodę specjalną otrzymali również Michał Cylwoniuk i Maciej Bruzdo.  Ich projekt „Nawia” nie znalazł się w finałowej dziesiątce, ale był na tyle dobry, że postanowiła ich wyróżnić  Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego. Jej prezes Andrzej Parafiniuk podkreślił, że przedsiębiorczość to podstawa rozwoju. – Dlatego kładziemy na nią tak duży nacisk w Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego do roku 2020. Tylko dzięki przedsiębiorczości możemy tworzyć dochody – zaznaczył.

O Strategii mówił także Daniel Górski, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego. – Nasze cele koncentrują się wokół gospodarki. Dążymy do tego, aby nasz region był bardziej zamożny, by poprawiła się jakość naszego życia. A to zależy od naszej własnej aktywności, czyli od przedsiębiorczości – podkreślił. 

Organizatorami konkursu Mój Pomysł, Mój Biznes byli: Kurier Poranny, Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej i Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego.

Dodana: 12 czerwiec 2014 14:48

Zmodyfikowana: 13 czerwiec 2014 10:39