Zawody przyszłości. Politechnika Białostocka zaprasza

Przygotowała ciekawe kierunki studiów podyplomowych, kształcące w rozwijających się branżach informatycznych. Poznamy na nich m.in. technologie firmy Microsoft, nauczymy się programować aplikacje mobilne czy tworzyć grafikę 3D.

Każdy kierunek ma swojego partnera merytorycznego, który brał udział w przygotowaniu planu studiów, a także wesprze kadrę swoimi pracownikami. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Podlaski Urząd Wojewódzki uczestniczą w powstaniu  „Elektronicznej Administracji”.

A oto nowe kierunki w przyszłościowych zawodach, na jakie zaprasza Politechnika:

  • Informatyka –  kierunek wprowadza do świata informatyki, uczy podstaw programowania.
  • Elektroniczna Administracja –  najbliższe lata to upowszechnianie się elektronicznej administracji. Studia obejmują zagadnienia istotne w szczególności dla informatyków i władz gminy, ale skierowane są też do pracowników szeroko rozumianej administracji publicznej.
  • Systemy serwerowe Microsoft – studia przygotowują do zdania uznawanych na świecie egzaminów certyfikacyjnych z grupy technologii firmy Microsoft.
  • Nowoczesne Systemy Cyfrowe –  celem jest przekazanie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności w projektowaniu nowoczesnych systemów cyfrowych.
  • Marketing Internetowy – wykładowcy to eksperci nowych mediów i praktycy branży e-marketingowej z całej Polski.
  • Programowanie Aplikacji Mobilnych – swoją wiedzę przekażą ludzie z doświadczeniem praktycznym – projektanci i programiści.
  • Front-End Development –  absolwent będzie przygotowany do podjęcia pracy na stanowiskach Web Developer, Web Designer czy Front-End Developer w agencjach interaktywnych, jak i innych firmach związanych w rynkiem WWW.
  • Wizualizacja i Grafika 3D –  studia poświęcone nauce tworzenia grafiki 3D na poziomie średniozaawansowanym wraz podstawami animacji.

Rekrutacja jeszcze przez miesiąc

Na wszystkie kierunki rekrutacja odbywa się we wrześniu i październiku. Wyjątkiem jest kierunek „Wizualizacja i Grafika 3D”, na który można się zapisywać w lutym i marcu 2015 roku.

Szczegółowe informacje o programie studiów, sylwetkach wykładowców oraz kosztach i rekrutacji dostępne są na stronie www.wi.pb.edu.pl/podyplomowe  

Dodatkowych informacji udziela:

dr inż. Paweł Tadejko, kierownik studiów podyplomowych

tel. 504 142 530, e-mail: p.tadejko@pb.edu.pl

 

 

Dodana: 30 wrzesień 2014 11:35

Zmodyfikowana: 30 wrzesień 2014 11:35