Weź udział w konkursie „Europa to My”! Do wygrania podróż marzeń i koncert w Twojej miejscowości

Wystarczy pokazać, jakie zmiany dokonały się wokół Ciebie dzięki Funduszom Europejskim. A zagrać naprawdę warto.

Na zwycięzcę konkursu czeka m.in. europejska podróż marzeń, a w miejscowości, której dotyczy zgłoszenie konkursowe, zostanie zorganizowany Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich z atrakcjami i wystawcami z całej Polski, a na koniec wielki koncert z udziałem m.in Edyty Górniak, Afromental, Margaret, Moniki Kuszyńskiej, Donatana i Cleo oraz Formacji Nieżywych Schabuff. Dodatkowo miejscowość zwięzcy otrzyma 5 hot-spotów z darmowym rocznym Wi-fi dla mieszkańców.

Ci, co nie wygrają, ale znajdą się w finałowej dwudziestce najlepszych zgłoszeń, otrzymają laptopy, a do ich miejscowości w lipcu przyjedzie ekipa Telewizji Polskiej i Radia Zet. I przygotuje program.

Zasady konkursu

Aby wziąć udział w konkursie „Europa to My”, wystarczy rozejrzeć się po najbliższej okolicy i wybrać projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich, jakie otrzymaliśmy na lata 2007-2013. Następnie zrobić mu kilka zdjęć (można również uzupełnić je o zdjęcie pokazujące, jak miejsce wyglądało zanim zrealizowano projekt), dodać opis i wysłać przez stronę www.europatomy.eu.

Chodzi o taki projekt, który zmienił na lepsze życie mieszkańców, okolicę czy miejscowość. Jest z czego wybierać – do tej pory przeprowadzono tysiące przedsięwzięć unijnych w całej Polsce. Oprócz zdjęć oceniana będzie historia i opis tego, jakie korzyści przyniósł projekt.

Jak i kiedy przesłać zgłoszenie

Zgłoszenia są zbierane w dwóch etapach. Na pierwsze zgłoszenia termin upływa 22 czerwca. Spośród nich kapituła konkursu wybierze pierwszych 10 finalistów. Drugi etap nadsyłania zgłoszeń zakończy się 3 lipca. W tym drugim etapie zostanie wybranych kolejnych 10 najlepszych prac. Cała finałowa dwudziestka będzie brała udział w głosowaniu internautów od 6 do 24 lipca. Wyniki zostaną ogłoszone 27 lipca.

Zgłoszenia należy wysyłać drogą elektroniczną za pomocą formularza zamieszczonego na stronie internetowej akcji w zakładce "Weź udział w konkursie".
Szczegóły na www.europatomy.eu i na Facebooku EuropaToMy.

Organizatorem akcji jest Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Radio Zet oraz Program Pierwszy Telewizji Polskiej.

Dodana: 16 czerwiec 2015 12:50

Zmodyfikowana: 16 czerwiec 2015 12:50