Strategia na Złotej Setce

W czwartek, 10 października, poznaliśmy laureatów rankingu Podlaska Złota Setka 2012, który przedstawia liderów podlaskiego biznesu oraz ich osiągnięcia. Była to również okazja, by porozmawiać o najważniejszych zadaniach, które wynikają z przyjętej Strategii.

Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw to ranking największych i najlepszych firm pod względem przychodów z naszego regionu. Powstaje na podstawie ankiet przysłanych przez samych przedsiębiorców oraz danych pozyskanych z Krajowego Rejestru Sądowego „Kurier Poranny" zorganizował go już po raz dziesiąty.

Laureatów tegorocznej edycji poznaliśmy podczas uroczystej gali, jaka odbyła się w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Najlepsi w rankingu - pod względem m.in. osiąganego przychodu, zysku i zatrudnienia - zostali specjalnie uhonorowani.

W trakcie gali zaproszeni eksperci dzielili się wiedzą i doświadczeniami. Daniel Górski, dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnego Programu Operacyjnego w urzędzie marszałkowskim mówił zebranym o celach i wyzwaniach, jakie stawia przed nami Strategia Rozwoju Województwa Podlaskiego do roku 2020, dr Bohdan Wyżnikiewicz, wiceprzewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich przedstawił prognozy gospodarcze dla Polski i świata, a Grzegorz Rzemek, dyrektor regionalny ds. korporacyjnych ING Banku Śląskiego opowiedział o biznesie w sieci.

A oto laureaci tegorocznej edycji:

Eksporter Roku 2012: Adampol SA

Największy Zysk Netto: Grupa Kapitałowa Mlekovita

Największy Pracodawca na Podlasiu w 2012 roku: Pronar sp. z o.o.

Największe Zatrudnienie w 2012 roku: Grupa Kapitałowa Mlekovita

Firma Roku 2012: Telmex sp. z o.o.

Menedżer Roku 2012: Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Mlekovita

Największy Przychód w 2012 roku: Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie

Najwyższy Przyrost Zatrudnienia: Suempol

Nagrody specjalne

Nagroda specjalna za 10-letnie merytoryczne wsparcie rankingu: doc. dr Anatoliusz Kopczuk

Inwestycja Biznesowa 10-lecia: Budowa Fabryki Koncernu Ikea w Koszkach

Firma 10-lecia: Grupa Kapitałowa Unibep SA

Menedżer 10-lecia: Jan Mikołuszko, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Unibep SA

Wszystkim laureatom i wszystkim firmom, które znalazły się Podlaskiej Złotej Setce Przedsiębiorstw serdecznie gratujemy!

Więcej na: www.podlaskie.strefabiznesu.pl

 

 

 

Dodana: 11 październik 2013 10:20

Zmodyfikowana: 11 październik 2013 14:38