Nasi Beneficjenci zapraszają

Z okazji 10. rocznicy wejścia Polski do UE od 1 do 11 maja beneficjenci unijnych dotacji z całego województwa zaprezentują efekty swoich projektów podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

W tych dniach organizowane będą pikniki rodzinne, zmagania sportowe, konkursy, koncerty, zabawy i wiele, wiele atrakcji. A wszystko po to, aby zaprezentować Podlasianom skalę zmian, jakie nastąpiły w naszym regionie dzięki obecności w UE i wykorzystaniu unijnych funduszy.

W naszym regionie blisko 70 beneficjentów otworzy swoje podwoje dla mieszkańców. Będziemy mogli zwiedzić m.in. Muzeum Okręgowe w Suwałkach, Muzeum Ziemi Sokólskiej czy Muzeum Wojska w Białymstoku. Gmina Narewka zachęca do skorzystania z obiektów sportowych, m.in. ścianki wspinaczkowej czy kortów tenisowych w ośrodku nad Siemianówką. Dubicze Cerkiewne kuszą przejażdżką na rowerach wodnych po zalewie Bachmanty, nauką pływania na kajakach i rajdem Nordic Walking. Z kolei Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna zaprasza całe rodziny. Zorganizuje im gry i zabawy oraz zajęcia edukacyjne na wesoło.
Również w Gibach będzie moc atrakcji - można zwiedzić „Glinianą Wioskę", obejrzeć pokaz gry w tenisa plażowego i popływać łódkami. Stadion Miejski w Łomży chce przyciągnąć szczególnie przedszkolaków, których zapozna z konkurencjami lekkoatletycznymi. Z kolei łomżyński port przygotowuje atrakcje dla młodzieży i dorosłych. Będzie można wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych, jak np. przeciąganie liny czy łowienie skarbów.
A to tylko niektóre z firm i instytucji, które biorą udział w Dniach Otwartych.

Akcja prowadzona jest w całej Polsce, w każdym województwie. Szczegółowy plan, których beneficjentów można odwiedzić danego dnia, o której i jaki projekt poznać, będzie dostępny na stronie www.10latwue.pl

Dodana: 29 kwiecień 2014 13:58

Zmodyfikowana: 29 kwiecień 2014 13:58